02.03.2017

Догляд за вікнами. Поради та хитрощі.

Щоб уберегти шибки від запотівання і замерзання, їх можна змастити зсередини спиртовим розчином гліцерину (1 частина гліцерину на 10 частин денатурату), а потім протерти фланеллю або замшею.

 

Сильно забруднені вікна можна вимити розчином хлорного вапна (50 г на літр води).

 

Якщо вікна забруднені не сильно, то їх можна вимити розчином крохмалю в холодній воді (столова ложка на 1 л води).

 

Міцний розчин оцту знімає плями зі скла і дзеркал (1 столова ложка на склянку води).

 

Шибки миють також теплим розчином оцту (2 столові ложки на літр води).

 

Старий і надійний засіб для чищення скла — порошкоподібна крейда або зубний порошок. Беруть 2-3 столові ложки крейди на склянку води, добре перемішують і, змочивши розчином шматочок тканини, протирають нею скла з обох сторін. Коли скло висохне, його протирають сухою м’якою тканиною або папером до повного видалення крейди.

 

Швидко очистити замерзлі шибки можна за допомогою міцного розчину кухонної солі в холодній воді (2 столові ложки на склянку води). Цим розчином протирають скло до тих пір, поки з нього не зійде іній і лід, після чого протирають сухою м’якою тканиною.

 

Якщо дзеркало забруднено мухами, його найпростіше очистити так: протерти спочатку розрізаною цибулиною, а потім ганчіркою, змоченою у воді, подсінённой ультрамаринової синькою; після цього дзеркало треба протерти тканиною до блиску.

 

Щоб зробити віконне скло матовим, потрібно двічі нанести на скло пензлем суміш порошкоподібної крейди із силікатним клеєм.

 

Якщо віконні рами відкриваються з працею, місця примикання стулок треба змастити милом.

 

Для розм’якшення затверділої віконної замазки її змазують сметаноподібної пастою з мила і залишають для розм’якшення на 2-3 ч.

 

При фарбуванні віконних рам скла можна забруднити фарбою; щоб цього не сталося, приклейте до скла за допомогою липкої стрічки або крохмального клейстеру смужки паперу.

 

Не слід мити вікна з милом, так як воно утворює на склі плівку, яка погано відмивається.