29.07.2016

Інструкція по монтажу металочерепиці

1. Загальні рекомендації по монтажу металочерепиці

Мінімальний кут нахилу скату не менше ніж 12°. Якщо на даху була стара покрівля, її необхідно демонтувати. Для попередження накопичення конденсату та проникнення його в верхній теплоізоляційний шар, використовується гідроізоляція

2. Послідовність монтажу металочерепиці
Монтаж провадиться від нижніх елементів до верхніх. У випадку використання металочерепиці та водостічної системи послідовність монтажу наступна :

Гідроізоляція
Решетування
Гаки для кріплення ринв
Карнизна планка
Внутрішні кути
Профільні листи
Коньки
Вітрові планки
Планка пристінна
Ринви
Труби

3. Гідроізоляція

Потреба в провітрюванні простору між покрівельною основою в залежить від:

— Вологості внутрішнього і зовнішнього повітря;
— Перепаду температури між конструкціями і зовнішнім повітрям;
— Герметичності покрівлі і основи;
— Товщини шаруючи теплоізоляції основи;
— Щоб уникнути нагромадження конденсату і вологи на внутрішній поверхні металу, необхідно виконати гідроізоляцію горищних приміщень, ретельно змонтувати гідроізоляцію під обрешіткою, запезпечити вентиляцію.

Гідроізоляційний килим укладають внахлест від карниза до конька, при цьому під коньком повинен бути зазор не менше 50 мм для безперешкодного випару вологи (якщо горищне приміщення тепле). Решетування повинне бути виконане так, щоб повітря безперешкодно проникало від карниза під коньок даху. Вентиляційні отвори встановлюються в найвищому місці покрівлі.
Складські приміщення і неопалювані горища провітрюються через торцеві віконця. В особливо важливих приміщеннях вентиляція повинна бути примусовою.
УВАГА ! Спочатку укладається гідроізоляційний матеріал, а тільки потім монтується решетування.

4.Решетування

Для решетування використовуються дошки 30х100 мм. Їх потрібно встановлювати з визначеним кроком, у залежності від того, з яким видом черепиці ведуться роботи. Цей крок звичайно становить 300-350 мм. При монтажі решетування варто не забувати, що вихідна на карниз дошка повинна бути на 10-15 мм товщі інших. При монтажі решетуванню необхідно передбачити кріплення для прохідних елементів (вентиляційні труби та ін.). Якщо є імовірність, що вентиляція під черепицею буде недостатня, то при монтажі решетування рекомендується використовувати гідроізоляційний матеріал. Це робиться для запобігання виникнення конденсату з нижньої сторони покрівельного листа. Гідроізоляційний матеріал повинен поглинати вологу з боку теплоізоляції і запобігати накопиченю вологи у вигляді конденсату, що утвориться на нижній стороні покрівельного покриття в зв’язку з атмосферними коливаннями.

5. Карнизна планка
Карнизна планки повинна кріпитися перед покрівельними аркушами.
Нахлест виконується 100 мм.
Карнизну планку кріплять оцинкованими ( або кольоровими) цвяхами на відстані 300 мм один від одного. Лист обрізають ножицями по металу.

6. Внутрішній стик

Для внутрішніх стиків на дахах з металлочерепиці, застосовується стандартна планка для розжолобування.
Нахлест планок повинен становити не менше 150 мм, а герметизація шва виконується ущільнювальною масою.
На внутрішній стик можна змонтувати накладку розжолобка. Її кріплять без ущільнювачів, заклепками або шурупами по верху хвилі профілю з відстанню 300-500 мм.

7.Монтаж покрівельних аркушів

Монтаж провадиться в наступній послідовності:
* Двосхилий дах — з торця
* Шатровий дах — аркуші починають кріпити з найвищої точки скату з обох сторін.
Замок хвилі кожного покрівельного листа повинен бути накритий наступним листом . У той же час монтаж покрівельних аркушів можна починати як з лівого, так і з правого торців. Якщо монтаж початий з лівого краю, то кожен наступний лист встановлюється під останню хвилю попереднього листа. Цей прийом полегшує роботу при монтажі.
Край листа встановлюється по карнизу, і кріпиться з виступом від карниза на 40 мм. Рекомендуємо спочатку скріпити три-чотири листа між собою, потім закріпити з одним шурупом на коньку , вирівняти строго по карнизу, потім кріпити по всій довжині.
Установивши і прикріпивши одним шурупом перший покрівельний лист конька , другий укладають так, щоб нижні краї становили рівну лінію. Нахлест скріплюють одним шурупом по верху хвилі під першою поперечною складкою. Потім щільно зістикуйте аркуші. З”єднайте 3-4 листа між собою і рівним нижнім краєм, що вийшов, вирівняйте строго по карнизі . І тільки після цього кріпіть листи остаточно до решетування.
Кріплення металлочерепиці до решетування
Самонарізні шурупи з ущільнювальною шайбою угвинчують у прогин хвилі профілю під поперечною хвилею, перпендикулярно до аркушів. На один м кв профілю потрібно 8 шурупів, з урахуванням того, що по краях лист кріпиться тільки в кожній другій хвилі.
Місця нахлеста по довжині
У місцях нахлеста аркуші встановлюються по поперечному малюнку (для нахлеста досить 250 мм) і кріпляться як вказано вище. У місцях нахлеста кріплення виробляється провадиться в кожну другу хвилю під поперечним малюнком.

8. Встановлення конькової планки

Конькова планка монтується тільки після повної установки і кріплення всіх покрівельних аркушів. Не забудьте закріпити ущільнювальну стрічку під коньок. Усі шурупи й ущільнювальна стрічка повинні накриватися коньковою планкою. Конькова планка кріпиться на кожній другій профільній хвилі шурупами, а торці до конька кріпляться або шурупами або заклепками.
Для надійного кріплення конькової планки, під неї потрібно прибити дві додаткові дошки.
Ущільнювальні стрічки
Звичайно при монтажі покрівлі ущільнювальні стрічки використовують тільки під коньком і на стиках дахів шатрової форми. Якщо основу даху уже виконано з гідроізоляційним матеріалом, то ущільнювальні стрічки не потрібні, крім внутрішніх стиків.
У місцях нахлестів і наскрізних отворів для ущільнення використовують силіконову масу або інший подібний герметик.
Ущільнювальні стрічки акуратно прибиваються невеликими цвяхами до профілю, і тільки після цього коньок або стик покривається планкою.

9. Вітрова планка

Торцева планка кріпиться до дерев’яної основи шурупами. Якщо решетування виконане відповідно до інструкції, то торцева планка легко покриває торець поверх хвилі профілю.

10. Торцева планка

Торцева планка повинна бути вище решетування на висоту хвилі профільного листа . Дошки повинні прибиватися до крокв оцинкованими цвяхами.

11. Снігозатримувач

Щоб уникнути нещасного випадку або збитку майну, необхідно передбачити установку снігозатримувача. Його кріплять під другим поперечним малюнком від карниза, тобто з відстанню близько 350 мм від карниза. Кріплення встановлюється під снігозатримувач на профілі, і кріпиться крізь лист до решетування великими шурупами. Нижній край снігозатримувача кріпиться до профільного листа по кожній другій хвилі шурупами звичайних розмірів.

zamovyt