02.03.2017

ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВІТРЮВАТИ КІМНАТУ

Правильне провітрювання необхідно для регулювання рівня вологості в кімнаті

Надлишок вологи може спровокувати появу грибка і цвілі. Тому часті нетривалі провітрювання забезпечать здоровий мікроклімат у вашому будинку.

Незалежно від пори року, приміщення, в якому ми живемо або працюємо, потребує провітрювання. Проблема в тому, що в процесі приготування їжі, прання, використання ванної, та й просто самою людиною в повітря виділяється велика кількість вологи. Висока вологість в приміщенні може привести до появи цвілі і грибка на стінах.

Щоб цього не сталося, необхідно провітрювати приміщення правильним чином.

Причини підвищення вологості повітря

Провітрювання стало особливо важливим з появою сучасних технологій будівництва. Якщо у вас старий будинок з дерев’яними вікнами, майте на увазі, що якась кількість свіжого повітря буде надходити через щілини. Якщо ж у вас квартира з євроремонтом і, до того ж, металопластикові вікна, будьте готові до того, що вологість в квартирі буде високою і провітрювати доведеться регулярно.

Також багато вологи вироблять кімнатні рослини, а точніше, грунт, в якому вони ростуть, тому будьте завбачливі з вашою домашньою оранжереєю.

Правильне провітрювання

Для того щоб забезпечити правильну циркуляцію повітря, дуже бажано відкрити вікна чи двері на протилежних сторонах кімнати. Так, влаштувавши невеликий протяг, вам вдасться повністю оновити повітря в кімнаті буквально за 5-10 хвилин. Якщо в якомусь з приміщень квартири, наприклад, в кухні, через велику кількість пари вологість вища, ніж в решті квартири, намагайтеся тримати двері в кухню закритими і провітрювати тут частіше.

Як зберегти тепло в будинку

Провітрювання протягом тривалого часу може призвести до втрат тепла в кімнаті. Для того щоб цього уникнути, потрібно провітрювати кілька хвилин, відкривши вікна навстіж, замість тривалого провітрювання з ледь прочинених кватиркою. В іншому випадку циркуляція повітря не забезпечується, а тепло просто йде на вулицю. На жаль, цей неправильний метод провітрювання найбільш поширений.

Треба пам’ятати, що правильне короткочасне провітрювання оновить повітря в кімнаті і при цьому збереже тепло, що скоротить ваші витрати на опалення приміщення.

Висновок

Правильне провітрювання необхідно для регулювання рівня вологості в кімнаті. Надлишок вологи може спровокувати появу грибка і цвілі. Тому часті нетривалі провітрювання забезпечать здоровий мікроклімат у вашому будинку.