02.03.2017

ЯК ПРАВИЛЬНО РОЗТАШУВАТИ МЕБЛІ В СПАЛЬНІ

Якої б форми і розмірів не була ваша спальня, ви завжди можете створити в ній затишок

розташувавши меблі найбільш зручним для вас чином. Подбайте, щоб ліжко не стояло узголів’ям до дверей, а інші меблі не заважали вам пересуватися по кімнаті.

Якість сну безпосередньо залежить від обстановки в спальні, розташування меблів. Наскільки важливий для людського організму сон, всім давно відомо, тому очевидно, що питанню розміщення меблів в спальні варто приділити особливу увагу.

Розташування ліжка в спальні

Природно, що центр будь-якої спальні — ліжко. Не важливо, чи належить спальня одній людині, або подружній парі, саме навколо ліжка буде будуватися вся геометрія кімнати. Розташування ліжка багато в чому буде залежати від форми кімнати і від того, наскільки в ній просторо.

Традиційно вважається, що оптимальним варіантом буде, якщо ліжко розташоване так, що людина, яка в ньому лежить, бачить вхідні двері. Натомість, положення ліжка, коли сплячий виявляється ногами до дверей, вважається несприятливим. Краще всього, якщо ліжко розташоване по діагоналі від дверей.

Не варто ставити ліжко посередині кімнати — це може викликати почуття занепокоєння і навіть безсоння. У свою чергу, двоспальне ліжко, присунуте до стіни одним краєм, виявиться не зовсім зручним: принаймні, одному з подружжя не вдасться поставити поруч тумбочку.

Спальня плюс гардероб

Природно, що не кожна квартира дозволяє зробити спальню кімнату виключно для сну. Тому, особливо в міських квартирах, спальня поєднує в собі також функції гардероба, а іноді і кабінету. Зазвичай, спальний гарнітур припускає наявність шафи для одягу, а також комода і туалетного столика.

Якщо дверцята меблів не розсувні, постарайтеся розташувати її так, щоб дверцята не зачіпали ліжко або інші предмети. Туалетний столик з дзеркалом краще поставити так, щоб сонячне світло могло потрапляти туди більшу частину дня: так дамі не доведеться вдаватися до допомоги штучного освітлення.

Висновок

Яких би форм і розмірів не була ваша спальня, ви завжди можете створити в ній затишок, розташувавши меблі найбільш зручним для вас чином. Подбайте, щоб ліжко не стояло узголів’ям до дверей, а інші меблі не заважали вам пересуватися по кімнаті.